Zachęcamy do zapoznania się z informacją prasową na temat nowej inicjatywy kampanii StomaLife: Atlasy stomijne.
Komunikaty
Spotkanie w Gdańsku
Wielkanoc 2014
Kampania „Zrób test na RAS”
Polilko przystąpiło do kampanii edukacyjnej "Zrób test na RAS", której celem jest upowszechnienie informacji na temat znaczenia biomarkerów RAS w doborze indywidualnej terapii rozsianego raka jelita grubego. Relacja z inauguracji kampanii, która miała miejsce 24 marca 2015 r. w Brukseli znajduje się w pliku pdf: GetTested-Bruksela. W pliku tym znajdują się także podstawowe informacje na temat testu RAS.
Polilko na spotkaniu inauguracyjnym reprezentowali Elżbieta Lesińska i Jacek Gugulski.
Strona internetowa kampanii (po angielsku): www.GetTestedCampaign.com.
Informacja prasowa na temat kampanii (plik pdf): Zrób test na RAS.
Karta stomika
Zachęcamy do zapoznania się z informacją prasową na temat inicjatywy organizatorów kampanii "STOMIAlife. Odkryj stomię" w sprawie udostępnienia karty stomika. Informacja prasowa.
Gala św. Kamila
POL-ILKO laureatem Nagrody Św. Kamila
W dniu 10 lutego 2015 r., w przeddzień Światowego Dnia Chorego obyła się IX Gala Św. Kamila. Nagroda ustanowiona z inicjatywy Prowincjała Zakonu Posługujących Chorym Kamilianie oraz Prezesa Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej o. dra Arkadiusza Nowaka. Od 2007 r. Kapituła Nagrody wyróżnia osoby, organizacje, instytucje w czterech kategoriach:
Tak jak w kilku poprzednich latach gala odbyła się w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich. Podczas tegorocznej gali gośćmi byli m. in.: Ewa Kopacz, Premier RP; Bartosz Arłukowicz, Minister Zdrowia; Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej; Kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski, Arcybiskup Henryk Hoser, Biskup Warszawsko-Praski. Galę prowadzili Paulina Chylewska i Robert Janowski, a część artystyczną uświetnili artyści programu „Jaka to melodia”.
Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO otrzymało główną nagrodę w kategorii - stowarzyszenia i organizacje pacjentów będące wzorem opieki nad chorymi i ich rodzinami. Nagrodę odebrał Andrzej Piwowarski prezes ZG POL-ILKO. Jak napisano w uzasadnieniu:
„Za wieloletnią działalność dążącą do pogłębienia wrażliwości społecznej wobec osób chorych ze stomią oraz zwiększenia jakości ich życia w chorobie. W dowód uznania za aktywność Towarzystwa w upowszechnianiu wiedzy o chorobach układu pokarmowego.”
Na gali ponadto byli obecni przedstawiciele naszego stowarzyszenia w osobach: Dorota Kaniewska, Jolanta Matalewska, Zofia Skrok, Ryszard Lisek oraz wieloletnia przewodnicząca Zarządu Głównego POL-ILKO Alina Matysiak.
Więcej informacji na temat Gali, Nagrody Św. Kamila, wyróżnionych i laureatach można przeczytać na stronie Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej pod tym adresem: http://www.prawapacjenta.eu/index.php?pId=3812
Psychoonkologiczny Telefon Wsparcia
Boże Narodzenie 2014
Spotkania we Wrocławiu i Warszawie nt. leczenia raka jelita grubego
Zapraszamy na spotkania na temat: "Wszystko, co powinieneś wiedzieć o leczeniu raka jelita grubego".
Więcej informacji w plikach MS Word:
Zdzisław Matuszak (2014)
Z żalem informujemy, że w dniu 5 października 2014 r. zmarł nasz kolega Zdzisław Matuszak, wieloletni aktywny działacz Polskiego Towarzystwa Stomijnego Polilko Oddziału Regionalnego w Poznaniu. Przez kilka lat sprawował funkcję wiceprezesa Zarządu oddziału.
Pogrzeb odbędzie się w piątek 10 października 2014 r. o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Lutyckiej.
Cześć Jego pamięci.
Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Alicja Smolarkiewicz









