OR Poznań – rozwój WCO

W dniu 9.01.2023 r. odbyło się w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. Rozwoju Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Na to spotkanie w imieniu profesora Juliana Malickiego, dyrektora WCO, zostały też zaproszone Stowarzyszenia, w tym POL-ILKO. Były też zaproszenia imiennie, gdyż od lat w tym wydarzeniu uczestniczymy (Alicja Smolarkiewicz i Alina Matysiak).

Uczestniczyli w tym spotkaniu parlamentarzyści z Wielkopolski, profesorowie z Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak, przewodniczący spotkania Poseł Bartłomiej Wróblewski oraz sześciu posłów z Wielkopolski, prasa i telewizja.

Profesor Julian Malicki, dyrektor WCO, przedstawił projekt i miejsce zbudowania nowego dodatkowego budynku onkologii z nowoczesnymi pomieszczeniami, hotelem, parkingiem (teraz brak, jest taki mini) w pobliżu starych budynków dla lepszego zajmowania się i leczenia pacjentów onkologicznych, a ten Ośrodek zajmuje się nie tylko chorymi z Wielkopolski, ale i z kraju, a obejmuje całą część kraju zachodniego i północnego. Dlatego rozbudowa i nowe miejsca są potrzebne dla leczenia pacjentów na najlepszym poziomie. Marszałek Województwa Wielkopolskiego objaśnił całość przedsięwzięcia oraz kolejno posłowie jak i my pacjenci wypowiadaliśmy się za tym, aby powstało rozszerzone Wielkopolskie Centrum Onkologii. Ten konkurs na rozbudowę onkologii ma otrzymać pieniądze z Narodowej Strategii Onkologicznej (NSO) przyjętej przez Radę ministrów (2020-2030), wspieranej przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę. Stąd spotkanie parlamentarzystów w WCO Poznańskim, aby ta inicjatywa dla dobra chorych mogła zaistnieć, konkurs bardzo dobrze opracowany dostał pieniądze na ten cel dla dobra ogółu.

Alina Matysiak
Past President POL-ILKO

Dodaj komentarz