OR Poznań – spotkanie wrześniowe

W dniu 15 września 2016 r. odbyło się spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Stomijnego POLILKO O/Regionalny w Poznaniu. W pierwszej części spotkania gościliśmy panią Zofię Dąbek -polonistkę, bliską znajomą zmarłej poznańskiej aktorki pani Krystyny Feldman. Pani Zofia przybliżyła nam postać Pani Krystyny wspominając Jej liczne sukcesy sceniczne i role filmowe, była barwną postacią Poznania, żyjącą w skromnych warunkach na jednym z poznańskich osiedli.

Przedstawiła fragmenty niedawno wydanej książki "Światła które nie gasną" opartej na biografii aktorki. Każdy z uczestników spotkania otrzymał kseroinformację z życiorysem aktorki. Podjęliśmy ten temat, dlatego że umówieni byliśmy na spotkanie z aktorką, ale jej śmierć przekreśliła te plany. Będąc przy tym temacie zaproponowaliśmy wspólne wyjcie do teatru Nowego w Poznaniu, którego aktorką była Pani Krystyna.

W drugiej części spotkania przedstawicielka firmy Convatec zapoznała nas z nowym sprzętem stomijnym oraz środkami pielęgnacyjnymi, informując o wycofaniu z produkcji niektórych wyrobów. Przedstawiła nam pielęgniarkę stomijną, którą niektórzy z obecnych mieli okazję poznać podczas odwiedzin w domu, tuż po zabiegu, w ramach akcji prowadzonej przez firmę. Prezes przekazała obecnym sprawy bieżące z działalności Towarzystwa. W dalszym ciągu oczekujemy wiadomości w sprawie nowych zasad refundacji sprzętu stomijnego i środków pielęgnacyjnych.

W dniu 17 października prezes spotka się z V-ce Przewodniczącym Sejmowej Komisji Zdrowia – posłem P. Markiem Rucińskim, co jest odpowiedzią na przekazanie przez nas wcześniej, materiałów dotyczących naszych wątpliwości proponowanych przez Rząd nowych zasad refundacji.

Przy kawie, herbacie i ciasteczkach zakończyliśmy nasze spotkanie.

W dniu 27 września zakończyliśmy nasz udział w programie "Zwyczajnie Aktywni". Ostatnimi zajęciami były warsztaty komputerowe, cieszące się dużym zainteresowaniem. Poprzednie z psychologii, wolontariatu, doradztwa zawodowego, zostały pozytywnie ocenione przez słuchaczy, wnosząc dużo wiadomości i informacji.

Obecnie nasz przedstawiciel bierze udział w szkoleniu celników na poznańskim lotnisku "Ławica". Spotkania odbędą się w czterech terminach. Piotr Kucybała nakreśli cel działania Towarzystwa oraz przekaże na przykładach sprzęt stomijny, środki pielęgnacyjne i akcesoria niezbędna w naszym codziennym życiu.

Sporządziła Alicja Smolarkiewicz

pozn08 pozn07 pozn06 pozn05 pozn04 pozn03 pozn02 pozn01

Dodaj komentarz