Komunikaty

Aktualności

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w imieniu Medycznej Racji Stanu (think-tank założony wspólnie przez Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Polską Unię Onkologii, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Green Communication) zapraszamy na debatę ekspercko-systemową pt.: „Otwarci na Pacjenta. Otwarci dla Pacjenta”, która odbędzie się w dniu 4 lutego 2021 r. w godz. 12.00 – 14.15  w formie online.

Transmisja debaty będzie dostępna na żywo pod adresem
https://youtu.be/sxJAUHsk4DY

Wraz z Nowym Rokiem rusza nowy, międzynarodowy projekt World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP) pod nazwą „Support In Continence”. Dzięki współpracy kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych powstała nowoczesna platforma internetowa, służąca do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inkontynencji. Platforma została przygotowana w 7 wersjach językowych (angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, niemieckiej, polskiej i włoskiej). Polska wersja platformy powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "UroConti", organizacji działającej na rzecz poprawy jakości życia osób z problemami inkontynencji w Polsce. Promocji platformy służy film prezentujący projekt.

Więcej informacji:

Platforma: https://www.supportincontinence.org/pl/

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mieczysława Więckowskiego, Prezesa Oddziału Regionalnego POL-ILKO w Kielcach.  Był najstarszym Prezesem wśród naszej stomijnej rodziny. Zapamiętamy Go jako niezwykle barwną i nietuzinkową Osobę. Zawsze pogodny, uśmiechnięty i towarzyski. Przez wiele lat oddawał się pracy w zarządzie
w Kielcach, gdzie organizował szereg przedsięwzięć dla stomików z regionu oraz całego kraju. Nie było dla Niego rzeczy niemożliwych. 

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i wspomnieniach.

Rodzinie oraz najbliższym Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 7 grudnia 2020 r., o godzinie 11.30 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Zarząd Główny POL-ILKO

Z wielkim żalem zawiadamiam, że w dniu 23 października 2020 r. zmarł

Jerzy Kasprzak

Prezes Zarządu Głównego POLiLKO w latach 2004-2008 Człowiek odnoszący się do każdego z wielkim szacunkiem, powagą i kulturą. W okresie sprawowania funkcji starał się o zwiększenie limitu na sprzęt stomijny oraz zniesienie podatku VAT. Pracował przy opracowaniu nowego statutu stowarzyszenia. Współpracował wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszeń: Federacji Stowarzyszenia Amazonki, Stowarzyszenia Wspierające Chorych na Chłoniaki,  Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową – w pracach związanych z powstaniem Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Był koordynatorem Wolontariatu. Żegnamy Cię Jurku, zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

(Z uwagi na panującą epidemię nie jest znany termin pogrzebu, w którym uczestniczyć może tylko nieliczna ilość osób.)

Alicja Smolarkiewicz

Drogie Liderki, Drodzy Liderzy,

20 października 2020 r. w godzinach 16:00 - 18:00 zapraszamy na webinar dotyczący roli działań niepożądanych oraz diety w terapii onkologicznej. Spotkanie poprowadzą dr n. med. Piotr Tomczak i mgr Iwona Sajór, dietetyk kliniczny.

Prosimy zgłaszać chęć udziału pod adresem: ewa@pkopo.pl.

Link do transmisji zostanie przesłany uczestnikom, którzy zgłoszą się przed wydarzeniem oraz zostanie opublikowany na profilu https://www.facebook.com/KoalicjaPacjentow/ oraz stronie www.glospacjenta.pl.

Zachęcamy do uczestnictwa i zadawania pytań na czacie podczas spotkania!

Jednocześnie zachęcamy do wypełnienia ankiety pt: ŻYCIE Z DZIAŁANIAMI NIEPOŻĄDANYMI TERAPII ONKOLOGICZNYCH. Ankieta w wersji online jest dostępna na stronie: http://skutkiuboczne.com.

Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych
www.pkopo.pl
Organizacja Pożytku Publicznego

Instytut Genetyki i Immunologii GENIM organizuje warsztat naukowy online: „Problemy kobiet w trakcie terapii onkologicznych – jak sobie z nimi poradzić?”.

Spotkanie online odbędzie się 22 października 2020 r. o godz. 18:00.

Kierownikiem naukowym wydarzenia jest dr hab. n. med. Kamila Wojas-Krawczyk.

Na webinar zapraszamy:

  • pacjentów
  • organizacje pacjentów onkologicznych
  • wolontariuszy fundacji wspierających pacjentów onkologicznych
  • specjalistów onkologów, pulmonologów i lekarzy innych specjalności zainteresowanych tematyką spotkania

Link do rejestracji: https://bit.ly/3cJCfqR

Udział w webinarze jest bezpłatny.