OR Słupsk

W dniu 12 lutego 2024 roku Słupscy Stomicy Pol-ilko mieli okazję uczestniczyć w Światowym Dniu Chorego zorganizowanego przez Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Słupsku, przy ul. Poniatowskiego 4. Wolontariusze służyli swoją pomocą i poradami w zakresie:

 • pielęgnacji stomii,
 • diety osób ze stomią,
 • wsparcia psychologicznego stomikom i ich rodzinom, zwłaszcza na początku ich drogi że stomią.

Szczególne podziękowania dla p. Ani Biernackiej za zaproszenie i ugoszczenie

Z serca DZIĘKUJEMY ❤️

Słupscy Stomicy Pol-ilko zorganizowali w dniu 31 stycznia 2024 r. uroczystość karnawałową. Były tańce i przebierańce z humorem i dystansem do siebie, pokazaliśmy, że potrafimy się bawić i odnaleźć się w każdej sytuacji.

Zapraszamy na nasze spotkania❤️

9 stycznia 2024 r. w Słupskim Ratuszu na zaproszenie Pani Prezydent Słupska Krystyny Danieleckiej Wojewódzkiej, odbyło się spotkanie ze stomikami.

Celem spotkania było przybliżenie działalności Stowarzyszenia Pol-ilko.  Pani Prezydent z wielką uwagą wysłuchała naszych opowieści o osobistych zmaganiach i początkach życia że stomią, o naszym wolontariacie i chęci pomocy dla osób ze świeżo wyłonioną stomią. Pani Prezydent obiecała swoją pomoc za co z serca DZIĘKUJEMY.

Słupscy Stomicy Pol-ilko dzięki dotacji że Starostwa Słupskiego zrealizowali w grudniu 2023 roku zadanie publiczne o temacie „Wsparcie psychologiczne osobom żyjącym ze stomią”.

To był cudowny czas i możliwość, aby rozprawić się z lękiem, strachem, a zwłaszcza zdobyć informacje na temat tego, jak zapobiegać depresji. Szczególne podziękowania dla naszego dr. psychologa, psychoseksuologa i psychotraumatologa, Sebastiana Zdończyka. 

 

Słupscy Stomicy Pol-ilko tanecznym krokiem pożegnali stary rok. Z serca dziękujemy za każdą pomoc dla nas, za wsparcie duchowe i finansowe. Zapraszamy wszystkich stomików jak również ich najbliższych na nasze spotkania, rozmowy przy kawie, gdzie udaje nam się rozwiązać wiele problemów i przełamać lęk, które często towarzyszą nowym stomikom.

Dziękujemy i zapraszamy

Cudowny świąteczny wieczór, pełen wzruszeń i radości podczas którego Słupscy Stomicy mogli podzielić się opłatkiem z zaproszonym gośćmi, spędzić wspólnie czas przy śpiewie kolęd i degustacji potraw wigilijnych.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Aldony Słowik, za potrawy wigilijne.

Dla firmy Paul Hartmann za to, że zadbała aby Mikołaj przyszedł z pełnym workiem.

Dla księdza Jana za błogosławieństwo i sól egzorcyzmowaną i oczywiście dla naszego dobrego duszka dr. Sebastiana Zdończyka, gdzie samo przebywanie w jego obecności działa uzdrowieńczo.

Z serca dziękujemy❤️

15 grudnia odbyła się Gala Wolontariatu 2023 organizowana przez Centrum Wolontariatu w Słupsku. Uroczystość wręczania statuetek i dyplomów miała miejsce w słupskim Nowym Teatrze. Wśród wielu wyróżnionych i nagrodzonych Słupscy Stomicy otrzymali dyplom dla Stowarzyszenia z wyróżnieniem wolontariuszek - ochotniczek. Wspaniała uroczystość nagradzania Wolontariuszy i Wolontariuszek za pracę, gratulacje, piękny śpiew pani Kariny Przybysz i smakowity poczęstunek. Polskie Towarzystwo Stomijne Pol-ilko O/R Słupsk
dziękuje za wyróżnienie.

Na zaproszenie psychoonkologa Sebastiana Zdończyka, słupscy stomicy mogli uczestniczyć w wartościowych warsztatach na temat:

 • świadomości onkologicznej
 • dieta w życiu onkologicznym
 • rehabilitacja
 • wolontariat

Szczególne podziękowania dla

 • dr. psychoonkologa Sebastiana Zdończyka
 • fizjo i logopedia Marta Sypuła
 • porady żywieniowe Marta Lisiecka
 • porady psychologiczne

Dorota Grabowska
Dziękujemy