OR Bydgoszcz

Oddział Regionalny Polilko Bydgoszcz – Plan spotkań w 2024 roku

  • 22 lutego
  • 18 kwietnia
  • 13 czerwca
  • 12 września
  • 7 listopada
  • 12 grudnia

Spotkania odbędą się Sali Audytoryjnej (obok szatni) w szpitalu im. Biziela, Bydgoszcz, ul. Ujejskiego 75, o godz. 11.00.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd OR Bydgoszcz
Pozdrowienia
Jan Łosiakowski

W dniu 14.12.2023 r. zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne oddziału Polilko-Bydgoszcz. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłego kolegi Ryśka Liska. Dzieci z klasy 2b z Zespołu Szkół nr19 przedstawiły świąteczną jasełkę pod opieką p. Izabeli Plieth-Kalinowskiej i koleżanek. O oprawę muzyczną zadbała Miłosława Gawryłkiewicz z Agatą Adamowską. Po części artystycznej były życzenia świąteczne z opłatkiem, a następnie degustacja dań wigilijnych. Gościliśmy p. Tomasza Moska i p. Renatę Pałaszyńską. Jak zawsze wspomagali nas przedstawiciele firmy Convatec, Coloplast, Dansac, Cezal i Eld-Med.

Wszystkim stomikom, ich rodzinom i sympatykom serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Życzy zarząd Pol-ilko Bydgoszcz

Jan Łosiakowski

W dniu 14.09.2023 r. Polilko-OR Bydgoszcz zorganizowało wycieczkę do Ciechocinka dla swoich członków i osób towarzyszących. Po przyjeździe i spotkaniu z przewodnikiem wędrowaliśmy po Ciechocinku, gdzie w miłej atmosferze dotarliśmy do tężni.

Opuszczając centrum Ciechocinka pojechaliśmy do „Rondo Pod Olszyną” w Nowym Ciechocinku. Tu po obiedzie dalej opiekował się naszą grupą pan Łukasz, zapewniając dobrą zabawę, tj. strzelanie z wiatrówki, jazdę tramwajem konnym po okolicy i zwiedzanie całego obiektu. Było ognisko i pieczenie kiełbasek. Na końcu były tańce przy ognisku.

Była to dobrze zaplanowana i urozmaicona wycieczka dzięki pracownikom „Rondo Pod Olszyną”. Około godziny osiemnastej dobiegła końca.

Naszymi sponsorami byli firmy: Convatec, Celoplast, Dansac, Cezal, sklep medyczny Eld-Med.

Autobus zapewnił PZMot.

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.
Jan Łosiakowski

W dniu 15.06 2023 r. odbyło się spotkanie stomików z OR Bydgoszcz. Prelekcję na temat stomii wygłosił dr Wojciech Szczęsny, którego wykład bardzo podobał się uczestnikom.

Drugim tematem było omówienie planu wycieczki, która ma się odbyć 14 września do uzdrowiska Ciechocinek. Wszyscy zaakceptowali program. Planujemy dużo atrakcji dla uczestników.

Jan Łosiakowski

W dniu 16.02.2023 r. w OR Bydgoszcz odbyło się pierwsze spotkanie w tym roku. Na początku spotkania odbyła się miła uroczystość. Panu Prof. dr. hab. n. med. Wojciechowi Szczęsnemu wręczono w imieniu Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomijnego Pol-ilko oraz wszystkich stomików w Polsce podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji Tygodnia Godności osób ze stomią w Polsce.

W tej uroczystej chwili wzięła też udział przedstawicielka Convatec, Pani Monika Przymus. Pan doktor po krótkim wystąpieniu obiecał dłuższe spotkanie w innym terminie. Spotkanie odbyło się w "tłusty czwartek", więc były pączki.

Omówiono plan działań na obecny rok, w tym wybór miejscowości na wycieczkę.

Jan Łosiakowski

W dniu 15.12.2022 r. odbyło się spotkanie wigilijne Polilko Oddziału Bydgoszcz.

Na wstępie odczytano informację dotyczącą przyznania certyfikatu osiągnięcia pierwszego miejsca dla Polilko w Polsce od World Ostomy Award.

Następnie składaliśmy sobie życzenia świąteczne, po czym zasiedliśmy do stołu  potrawami wigilijnymi.

Do uroczystej oprawy świątecznej przyczyniły się dzieci z klasy 1B Szkoły Integracyjnej nr 25 przedstawiając Jasełka, pod opieką pań: Justyny Smolińskiej, Sylwii Łuczak i Izabeli Plieth-Kalinowskiej.

Muzyczną oprawę przygotowały studentki trzeciego roku pedagogiki UKW: Agata Szymczak, Izabela Piweczko i Marta Piotrzkowska.

Jak zawsze finansowo wspomogli nas przedstawiciele firm: Convatec, Coloplast, Dansac, Cezal i Eld-med.

Składamy wszystkim stomikom i ich sympatykom życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Jan Łosiakowski

Z okazji Dnia Stomika w dniu 13.10.2022 r. odbyło się spotkanie POLILKO Bydgoszcz. Spotkanie uświetniła swoją obecnością psycholog z Centrum Onkologii, pani Pałuszyńska. Poruszała wiele tematów włączając do dyskusji wszystkich uczestników. W świątecznej atmosferze spożywaliśmy torty i inne słodycze planując wycieczkę na przyszły rok.

Jan Łosiakowski

W dniu 15.09.2022 r. Polilko OR Bydgoszcz zorganizowało dla "naszych stomików" wycieczkę do uzdrowiskowego miasta Inowrocław, nazwanym również "miastem na soli".

W programie było zwiedzanie zabytków pod przewodnictwem przemiłej pani przewodnik. Najstarszym zabytkiem jest Bazylika Mniejsza Pod Wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Byliśmy w Instytucie kardynała J. Glempa oraz ciekawej wystawie solnictwa. Na placu klasztornym, gdzie kiedyś znajdował się klasztor franciszkanów jest makieta tego klasztoru z brązu.

Po spożyciu obiadu przebywaliśmy w Parku Solankowym, wśród dywanów kwiatowych i tężni solankowych. To druga co do wielkości tężnia w Polsce.

Dziękujemy za pomoc finansową firmom zaopatrujących w sprzęt stomijny.

Dziękujemy PZMOT Bydgoszcz za zorganizowanie transportu.

Jan Łysiakowski