OR Warszawa

W dniu 30 czerwca, Oddział Regionalny Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO w Warszawie, po 16 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, przywrócił comiesięczne spotkania integracyjno-informacyjne mazowieckich stomików. Przypominamy, że spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca (oprócz grudnia) w Centrum Aktywizacji Międzypokoleniowej przy ul. Nowolipie 25 b (sala 106, piętro 1) w Warszawie, w godz. 12.00-14.00.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam 24 stycznia 2019r. o godz. 12. 00 na halę główną Dworca Centralnego im. S. Moniuszki w Warszawie (Al. Jerozolimskie 54) na otwarcie wystawy "Spójrz nam w oczy-chcemy żyć dłużej", dot. pacjentów z przerzutowym rakiem jelita grubego. Wesprzyjcie nas swoją obecnością. 

Serdecznie zapraszam i do zobaczenia,
Dorota Kaniewska
Prezes O/Reg. POL- ILKO w Warszawie
Wiceprezes Z.G. Polskiego Towarzystwa Stomijnego "POL- ILKO"

21 listopada wystartowała kampania #WczesneWykrycieToŻycie Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, której jestem Ambasadorem!

W ramach kampanii powstał kalendarz profilaktyki nowotworów na rok 2018. Jego ideą jest wspólne zachęcenie przez pacjentów z doświadczeniem choroby nowotworowej i znane publicznie osoby do wykonywania badań profilaktycznych. Na każdej z plansz zamieszczona jest fotografia pary: pacjenta onkologicznego i znanej publicznie osoby. Są wśród nich popularni i lubiani aktorzy Hanna Śleszyńska, Orina Krajewska, Olga Kalicka, Olga Szomańska, Maria Pawłowska, Wiktoria Gąsiewska, Mieczysław Hryniewicz, Nikodem Rozbicki, dziennikarka Marta Manowska, sportowiec Andrzej Supron oraz wokaliści: piosenkarka gospel Ewa Uryga, raper Vienio, wokalista beatrocker Bartas Szymoniak. Autorem zdjęć do kalendarza jest Pan Michał Gromada.

Kalendarz #WczesneWykrycieToŻycie można zamówić na www.pkopo.pl lub bezpośrednio w biurze Koalicji.

07 grudnia 2016 roku w „Ośrodku Nowolipie”, przy ul. Nowolipie 22 w Warszawie, odbyło się spotkanie świąteczne członków Oddziału Regionalnego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO w Warszawie. Okazja do świętowania była podwójna, bo to już 10-ty raz spotkaliśmy się przy wigilijnym stole w Ośrodku. Z tego powodu prezes Oddziału, Dorota Kaniewska wręczyła dyrektorowi, Panu Zbigniewowi Ogonowskiemu i Pani Wandzie Wosińskiej, dyplom - podziękowanie za te wspólne lata. Dyplomy - podziękowania otrzymali również przedstawiciele firm, dzięki którym mieliśmy na stole różne smakołyki oraz zespół artystyczny Karmel, który uświetnił swoim występem naszą Wigilię.

Zarówno zaproszeni goście, jak i członkowie naszego Oddziału otrzymali świąteczne upominki. Atrakcją spotkania było zdobienie bombek choinkowych, które, za ogólną aprobatą, zostaną przekazane małym i dużym pacjentom onkologicznym warszawskich szpitali.

Życzymy wszystkim zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia 2016.

UWAGA !!!

W związku z generalnym remontem budynku „Ośrodka Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25b w Warszawie, który potrwa co najmniej przez rok, spotkania członków Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO, począwszy od 26 października 2016 r. będą odbywały się w każdą ostatnią środę miesiąca (oprócz grudnia) w parterowym budynku przy ul. Nowolipie 22 - wejście B (róg ul. Smoczej i ul. Nowolipie) w godzinach 12.oo-14.oo.

Z powodu przeprowadzki Ośrodka Nowolipie, najbliższe, wrześniowe spotkanie warszawskiego Oddziału nie odbędzie się.

Za utrudnienia, wynikające nie z naszej winy, serdecznie przepraszamy.

W imieniu Zarządu Oddziału
(-)
Dorota Kaniewska

W dniu 16 marca 2016 r. w Ośrodku Nowolipie na spotkaniu przedświątecznym spotkali się członkowie Oddziału Regionalnego POL-ILKO w Warszawie. Spotkanie odbyło się w prawdziwie świątecznej atmosferze. Catering zafundowała nam firma Coloplast, salę udostępnił, jak zwykle, Dyrektor Ośrodka. Dziękujemy serdecznie, a wszystkim Stomikom życzymy z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności.

WarszawaWarszawaWarszawa Warszawa

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo–Wyborcze (wyrównawcze) 2016

W dniu 24 lutego 2016 roku w Oddziale Regionalnym POL-ILKO w Warszawie odbyło się Walne Zebranie podsumowujące 2015. Odbyły się również wybory na kadencję 2016-2020. W wyniku  głosowania, Zarząd Oddziału Regionalnego POL-ILKO w Warszawie stanowią:

 • prezes - Dorota Kaniewska
 • wiceprezes – Agnieszka Piekarska
 • sekretarz - Wanda Jagielska
 • skarbnik - Halina Górka
 • członek - Paweł Staniewicz
 • członek - Urszula Bąk
 • członek - Elżbieta Wadecka

W skład Komisji Rewizyjnej wchodzą:

 • przewodniczący – Teresa Wąsowska
 • z-ca przewodniczącego - Marianna Wołkiewicz
 • członek -Maria Zaręba

Delegatami są:

 1. Dorota Kaniewska
 2. Paweł Staniewicz
 3. Halina Górka
 4. Urszula Bąk
 5. (Agnieszka Piekarska)
 6. (Małgorzata Strąk)

Ustępującemu Zarządowi Oddziału w Warszawie i Komisji Rewizyjnej dziękujemy za dotychczasową współpracę, a nowo wybranym władzom Oddziału życzymy owocnej pracy społecznej.

We środę 09 grudnia 2015 r. Oddział warszawski POL-ILKO po raz kolejny zorganizował spotkanie opłatkowe. Dzięki uprzejmości dyrektora „Ośrodka Nowolipie” Pana Zbigniewa Ogonowskiego otrzymaliśmy do dyspozycji salę główną; stoły, jak co roku, pięknie przygotowała i przystroiła P. Jola Gawlińska z kawiarenki Ośrodka.

W tym roku, z różnych względów, odeszliśmy od zwyczaju samodzielnego przygotowywania potraw, zrobiliśmy tzw. zrzutkę i zamówiliśmy catering, który zrobiła i dostarczyła restauracja „Trojka” z PKiN. Potrawy były różnorodne i bardzo smaczne. Naszym zwyczajem zaprosiliśmy firmy stomijne, które również wspomogły nasze spotkanie, nie tylko finansowo.

Naszymi gośćmi byli przedstawiciele takich firm, jak: Coloplast, ConvaTec, Salts i Welland. Dzięki Panu Łukaszowi, mieliśmy wspaniałą oprawę artystyczną spotkania. Pan Łukasz pięknie grał na gitarze i śpiewał kolędy, a my chętnie mu wtórowaliśmy. Wszystkie firmy obdarowały nas prezentami. Prezes Oddziału, w imieniu Zarządu również obdarowała wszystkich gości drobnymi upominkami. Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem można już było delektować się pysznościami z wigilijnego stołu.

Kulminacyjnym punktem spotkania (który, mamy nadzieję, będzie naszą tradycją) było zdobienie pierniczkowych świeczników, przygotowanych przez firmę Salts i Kampanię „StomaLife - odkryj stomię”. Wszystkim, którzy sprawili, że nasze spotkanie opłatkowe było wyjątkowe - serdecznie dziękuję, a że Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, życzę wszystkim Stomikom ich rodzinom, bliskim, przyjaciołom oraz sympatykom naszego Stowarzyszenia dużo rodzinnego ciepła przy wigilijnym stole, miłości i radości ze wspólnie spędzonych chwil, a na nadchodzący, 2016 rok szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Dorota Kaniewska

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Wigilia 2015
Wigilia 2015

Siedziba: Szpital Bielański Oddział Chirurgii Ogólnej, ul. Cegłowska 80, 01-809 Warszawa, pawilon H, pok. 232, tel/faks 22 115 10 47.

Spotkania: "Ośrodek Nowolipie", ul. Nowolipie 25b, Warszawa, każda ostatnia środa miesiąca (oprócz grudnia), w godzinach 12.00-14.00.

Adres korespondencyjny: Dorota Kaniewska, ul. Madalińskiego 67 m. 29, 02-549 Warszawa, nr tel. 22 115 10 47, 0691 739 924, e-mail: warszawa@polilko.pl.

Informacje oddziału