OR Poznań – Dzień Stomika i Święta 2015 r.

23 października 2015 r. obchodziliśmy Dzień Stomika. Kilka osób z naszego oddziału wspólnie z przedstawicielem firmy Salts brało udział w ulicznej akcji propagandowej w centrum Poznania - rozdawaliśmy ulotki kampanii Stomalife oraz kwiaty. Reakcja przechodniów była różna, ale ogólnie biorąc odzwierciedliła brak wiedzy na temat stomii oraz dystans do tego tematu.

4 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie członków Oddziału Regionalnego w Poznaniu. Miało ono miejsce w sali seminaryjnej Szpitala Klinicznego A.M. Zaprosiliśmy przedstawicielkę firmy NESTLE, która przedstawiła ofertę artykułów żywieniowych oraz probiotyków, które stosuje się w szpitalach w żywieniu pozajelitowym, i nie tylko, oraz wspomagających dietę. Temat okazał się bardzo interesujący i spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy.

Koledzy, którzy byli oddelegowani na obchody Dnia Stomika i 20-lecie Oddziału w Kielcach podzielili się wrażeniami z pobytu na tych uroczystościach.

Po przedstawieniu spraw bieżących i sprawozdaniu ze spotkania Zarządu Głównego w listopadzie br. w Warszawie przez Prezes, przystąpiliśmy do uroczystych życzeń świątecznych.

Wręczyliśmy drobne słodycze oraz gipsowe okolicznościowe ozdoby wykonane przez jedną z koleżanek oraz zaproszenie na spotkanie Świąteczno-Noworoczne zaplanowane na 14 stycznia 2016 r. organizowane przez firmę POFAM-POZNAŃ.

W miłej świątecznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia złożyliśmy sobie życzenie Zdrowych Spokojnych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Alicja Smolarkiewicz

Dodaj komentarz