Słupscy Stomicy zapraszają do Potęgowa

Słupscy Stomicy Pol-ilko zapraszają do Potęgowa 22 mają 2023 r. na swoje stoisko i spotkanie z Wolontariuszami Stomijnymi.

Drodzy Mieszkańcy Słupska i okolic, zapraszamy na bezpłatne badania w mobilnym DERMOBUSIE, który stanie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Potęgowie dnia 22.05.2023 r. w godzinach 9-15 🚑

ℹ️ Każdy pacjent będzie miał możliwość wykonać badania wszystkich znamion na swojej skórze. Badanie będzie wykonane wideodermatoskopem (obowiązuje limit badań – 60 osób).

Ponadto w ramach akcji profilaktycznej w sali Gminnego Ośrodka Kultury skorzystać będzie można ze stoisk informacyjnych:

👉 SALUS: pomiar poziomu cukru, pomiar ciśnienia, udzielanie informacji nt. profilaktyki zdrowia.

👉 Narodowy Fundusz Zdrowia: udzielanie informacji między innymi na temat: ogólne zasady dot. prawa do świadczeń zdrowotnych, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego; informacja ogólna oraz wydawanie kart EKUZ, ubezpieczenia UE, zaopatrzenia w wyroby medyczne na zlecenie, lecznictwa uzdrowiskowego, profilu zaufanego, Internetowego Konta Pacjenta, zachęcać będą do wzięcia udziału w programie „Profilaktyka 40 Plus", zachęcać będą do udziału w dostępnych programach profilaktycznych.

👉 Polskie Stowarzyszenie Stomijne – stoisko, przy którym będzie można pobrać czasopisma, poradniki, ulotki o stomii, próbki sprzętu stomijnego różnych firm.

 Na miejscu będą wolontariusze stomijni, którzy będą służyć pomocą i cennymi radami na temat odżywiania, prawidłowej higieny i pielęgnacji stomii, jak również pomogą dobrać odpowiedni sprzęt i kosmetyki.

➡️ Stowarzyszenie AMAZONKI – przy którym Panie dowiedzą się jak samodzielnie badać piersi, ale nie tylko! Amazonki będą zachęcały do badań profilaktycznych i diagnostycznych, a na fantomie nauczą samobadania piersi.

Dodaj komentarz