OR Poznań – spotkanie 05.03.2020

5 marca 2020 r. zgodnie z naszym oddziałowym programem spotkali się członkowie Polskiego Towarzystwa Stomijnego Polilko O/w Poznaniu. Niestety było nas niewielu z powodów różnych, ale przede wszystkim szalejącej grypy i przeziębień - nie mogliśmy przeprowadzić Walnego Zgromadzenia.

Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uruchomił akcję pt. Środy dla Profilaktyki. Z tego tytułu 18 grudnia ubiegłego roku Prezes Oddziału brała udział w tej akcji pełniąc dyżur w siedzibie NFZ. Podobnie będzie i w tym roku następny ma się odbyć 18 marca.

1 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Jak co roku w Ogrodzie Zimowym Wielkopolskiego Centrum Onkologii wspólnie z innymi Organizacjami Pacjentów mieliśmy punkt informacyjny. Otrzymaliśmy bardzo miłe podziękowanie za udział i wkład w budowanie świadomości onkologicznej w społeczeństwie i motywację pacjentów do walki z rakiem.

27.02.2020 r. Prezes Oddziału została zaproszona na Konferencję - Przełom w leczeniu Chirurgia Robotowa w Wielkopolsce - Da Vinci. Konferencja z udziałem prof. Malickiego, dyrektora WCO, władz województwa, posłów miała na celu zapoznanie obecnych z zastosowań chirurgii robotowej na przykładach operacji wykonanych w WCO.

Na spotkanie członków towarzystwa zaprosiliśmy przedstawicielkę firmy farmaceutycznej Miralex, która prezentowała wyroby wspomagające nasze dolegliwości jelitowe jak również środki pielęgnacyjne, probiotyki, kremy, maści leczące rany – szczeliny itp.

Firma Pofam wydrukowała bardzo czytelną informację, jak należy wystawić znowelizowane zlecenie na sprzęt wraz z nowym drukiem, rozdaliśmy osobom, które sygnalizowały nam o kłopotach, jakie mają w porozumiewaniu się z lekarzami rodzinnymi w tym temacie.

Prezes przedstawiła sprawozdanie merytoryczne i finansowe za ubiegły rok, uprzedziła również o planowanym na początku czerwca Walnym Zgromadzeniu i wyborze zarządu na przyszłe lata. I jak zwykle przy kawie, herbacie i ciastkach toczyły się dalsze dyskusje i rozmowy.

Sporządziła: Alicja Smolarkiewicz

Dodaj komentarz