OR Włocławek – spotkanie

W dniu 05.09.2018 r. odbyło się spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Stomijnego POL-ILKO Oddziału Regionalnego Włocławek. Uczestniczyły w nim 23 osoby. Wszystkich zebranych i gości powitał Stanisław Struś – Prezes OR Włocławek. Przekazał informacje o czerwcowym Walnym Zgromadzeniu Delegatów Polskiego Towarzystwa POL-ILKO, które w tym roku zostało zorganizowane w Płocku oraz bieżących sprawach oddziału. Z naszego OR uczestniczył w tym zebraniu Włodzimierz Mańkowski.

Zaproszenie na nasze spotkanie przyjęła pani psycholog Dorota Lewandowska-Wilińska, która omawiała kwestie radzenia sobie z chorobą, nową sytuacją, jaką jest wyłonienie stomii.  Dyskutowaliśmy również o roli i potrzebie zrozumienia – nas stomików ze strony personelu medycznego w czasie pooperacyjnym, ale również i późniejszym, kiedy wracamy do domu i dawnego środowiska. Dziękujemy Pani Dorocie za słowa otuchy i wsparcia.

Gościliśmy również Panie: Kingę Jasiniecką – Przedstawicielkę Medyczną firmy SALTS oraz Joannę Moraczewską – Przedstawicielkę ze Sklepu Aljamedica, Punktu Konsultacyjnego dla osób ze stomią przy ul. Kilińskiego 7A/1 we Włocławku. Panie odpowiadały na różne pytania a także przekazały praktyczne informacje o nowych możliwościach pozyskania dodatkowej ilości sprzętu stomijnego przez osoby niepełnosprawne ze stopniem znacznym. Serdecznie dziękujemy za obecność i miłe towarzystwo, organizację poczęstunku i obiadu.

Korzystając z okazji pragniemy również złożyć wyrazy wdzięczności Pani Prezes Elżbiecie Dynarskiej z Fundacji „Samotna Mama” we Włocławku za podarowanie naszym członkom kilku biletów na koncert Haliny Kunickiej – dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Następne spotkanie – wigilijne - zostało ustalone na 12.12.2018 o godz. 12:00 w Restauracji Polskiej przy ul. Kościuszki 27 we Włocławku. Serdecznie zapraszamy naszych członków i nowe osoby.

Dodaj komentarz