OR Poznań – spotkania luty/marzec 2018

Dzień 3 lutego obchodzony jest w kraju "Dniem Walki z rakiem", z tej okazji Dyrekcja Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu na terenie szpitala przy ul. Garbary zorganizowała dzień otwarty tzw. Białą sobotę. W dniu 2 lutego czynne były poradnie specjalistyczne, udzielano nie tylko porad czy konsultacji specjalistów, ale także można było zbadać ciśnienie czy poziom cukru we krwi. Były pogadanki lekarzy, psychologów.

W pięknej scenerii ogrodu zimowego swoją działalność prezentowały Stowarzyszenia zrzeszone nie tylko w Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych lecz także pozostałe jak np.  Stowarzyszenie Walki z bólem, Stowarzyszenia Pacjentów po Radioterapii. Byli obecni przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz stoisko ze zdrową żywnością. Nasz Oddział reprezentował Zarząd w osobach: Leszek Iwankowski, Piotr Kucybała, Zdzisław Niemyt, Alicja Smolarkiewicz. Prezentację na temat naszej działalności wygłosiła Prezes Oddziału. Udzielaliśmy informacji, rozdawaliśmy ulotki.

Za udział w tym programie otrzymaliśmy podziękowanie.

W dniu 15 marca odbyło się kwartalne spotkanie członków połączone z corocznym Walnym Zgromadzeniem, na którym uzupełniliśmy skład osobowy Komisji Rewizyjnej w miejsce zmarłej koleżanki.

W sprawach bieżących Prezes poinformowała obecnych o planach na 2018 r, (planowanej jednodniowej wycieczce w okolice Poznania).

W najbliższym czasie zaproszono nas na: spotkanie w Urzędzie Miasta, firma Coloplast na prezentację sprzętu, Stowarzyszenie J-Elita, Amazonki na spotkanie z psychologiem.

Prezes przypomniała o 1 % z odpisu od podatku na fundusz Polilko. Na koniec przekazała informacje z posiedzenia Zarządu Głównego Polilko, w którym uczestniczyła w dniu 14.03.2018 r. Zaapelowała o dobrowolną składkę na badania Doroty Kaniewskie., Wg listy zebraną sumę wpłacimy na konto.

Dodaj komentarz