OR Poznań – Światowy Dzień Walki z Rakiem

W dniu 4 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Rakiem. Odbywały się spotkania z pacjentami w całym kraju. Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu również włączyło się do tej akcji i sobota była dniem otwartym w szpitalu, do której zostaliśmy zaproszeni. W pięknym otoczeniu ogrodu zimowego mieszczącego się na terenie szpitala mieliśmy swoje stoisko wraz z innymi uczestnikami Koalicji Pacjentów Onkologicznych i nie tylko.

Był obecny lekarz - onkolog, można było zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, prezentowano zdrowe odżywianie wraz z degustacją dań orkiszowych, byli obecni przedstawiciele Zakładu Usług Społecznych oraz inne organizacje pomagające pacjentom po przebytej chorobie. Po prezentacji o swojej działalności organizacji wysłuchaliśmy prelekcji lekarza, psychologa, można było uczestniczyć w warsztatach makijaż, ćwiczeń rehabilitacyjnych i zajęciach z decoupage.

Zainteresowanych naszym schorzeniem pacjentom wręczyliśmy materiały na temat raka jelita grubego, informacje o organizowanych spotkaniach i naszej działalności. Byli przedstawiciele lokalnej prasy i telewizji. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za udział oraz aangażowanie w szczytną ideę budowania świadomości onkologicznej wśród mieszkańców Wielkopolski.

Sporządziła: Alicja Smolarkiewicz

Dodaj komentarz