Komunikaty 2024

Rzecznik Praw Pacjenta, Bartłomiej Chmielowiec, uruchomił platformę informacyjno-edukacyjną www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl.

Nawigator Pacjenta ułatwi Państwu zrozumienie funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz praw pacjenta, a także poznanie praktycznych porad dotyczących profilaktyki zdrowotnej.

Strona jest prosta i intuicyjna w obsłudze, dzięki temu szybko znajdą Państwo potrzebne informacje.

Nawigator Pacjenta to publikacja, która powstała przy współpracy Rzecznika Paw Pacjenta z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej. Poradnik cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego stworzyliśmy stronę internetową, aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do zawartych w nim informacji.

Z Nawigatora Pacjenta dowiedzą się Państwo, do jakiego specjalisty można pójść bez skierowania, gdzie uzyskać pomoc w przypadku choroby w weekend, co to jest opieka koordynowana oraz kim jest opiekun faktyczny. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo na stronie www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl.

Informacje, które tam się znajdują, pomogą szybko i efektywnie uzyskać pomoc. Dzięki nim pacjent będzie bardziej świadomy swoich praw i możliwości, jakie daje system ochrony zdrowia, a także swoich obowiązków. Stanie się tym samym bardziej aktywnym uczestnikiem procesu leczenia.

Nawigator Pacjenta jest podzielony na zakresy tematyczne, które ułatwią szybkie dotarcie bezpośrednio do interesującego zagadnienia. Jest opracowany w formie pytań i odpowiedzi, które bardzo często pojawiają się w różnych sytuacjach związanych z korzystaniem z systemu opieki zdrowotnej. W prosty i jasny sposób wyjaśnia skomplikowane kwestie. Z łatwością znajdą Państwo interesujący obszar bądź rozwiązanie problemu, z którym zdarzyło Wam się zmierzyć.

Można także skorzystać z wyszukiwarki, żeby jeszcze precyzyjniej dotrzeć do poszukiwanej informacji.

Zachęcamy Państwa do przekazania tej informacji oraz umieszczenia jej na swojej stronie internetowej, aby dotrzeć do jak najszerszego grona pacjentów, którym strona może ułatwić korzystanie z systemu ochrony zdrowia.

Dlaczego nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl?

  • Edukacja: Pomoc pacjentom w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej oraz zrozumieniu swoich praw.
  • Łatwy Dostęp: Intuicyjny interfejs i wyszukiwarka umożliwiają szybki dostęp do potrzebnych informacji.
  • Wiarygodne źródło informacji: rzetelne i aktualne informacje przygotowane przez doświadczonych specjalistów.

Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza do korzystania z www.nawigatorpacjenta.rpp.gov.pl

Zadbaj o swoje zdrowie bądź świadomym pacjentem z Nawigatorem Pacjenta!

Szanowni Państwo, musimy poinformować, że nie ma już możliwości przekazania na rzecz Pol-Ilko 1,5% podatku. Nasze stowarzyszenie nie ma statusu organizacji pożytku publicznego i dotychczas korzystaliśmy z odpisu za pośrednictwem Fundacji PKPO, ale te możliwości się wyczerpały. Zachęcamy do przekazania swojego 1,5% na rzecz organizacji, która jest blisko Państwa spraw.