Komunikaty 2022

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu realizuje na terenie województwa wielkopolskiego projekt pod nazwą „Rehabilitacja pacjentów onkologicznych w wieku 18-64 lata, z terenu Wielkopolski, realizowana przez OPEN S.A. w latach 2021-2023".

Autorem programu zdrowotnego jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i będzie realizowany do końca czerwca 2023 r.

Pacjenci onkologiczni z województwa wielkopolskiego w chwili obecnej mają problem z dostępem do fachowej, specjalistycznej rehabilitacji, która umożliwiłaby im powrót do pełnej sprawności po ciężkim i obciążającym leczeniu. Projekt realizowany przez OPEN wychodzi naprzeciw owym problemom.

Projekt zakłada dostęp do nowoczesnej, kompleksowej rehabilitacji dla osób w wieku 18-64 lata, które są w trakcie leczenia onkologicznego lub przebyły chorobę nowotworową i mieszkają, pracują lub uczą się na terenie Wielkopolski.

Program zapewnia uczestnikom udział w bezpłatnej fizjoterapii oraz pomoc psychologa i dietetyka. Uczestnik projektu ma zapewniony indywidualny kontakt z każdym ze specjalistów, a o kwalifikacji do

programu decyduje lekarz onkolog z OPEN. W wybranych wizytach razem z uczestnikiem mogą brać udział także osoby bliskie z otoczenia.

Projekt rehabilitacji onkologicznej realizowany jest w Poznaniu, Pile, Kaliszu, Koninie i Lesznie.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 601 061 848, mailowo: rehabilitacja@open.poznan.pl lub na stronie projektu: www.rehabilitacja-open.pl.

https://www.facebook.com/OpenPoznan

Miło nam poinformować, że POL-ILKO otrzymało nagrodę pieniężną w konkursie World Ostomy Award 2022 zorganizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Stomijne (EOA) we współpracy z firmą Coloplast.

Konkurs obejmował projekty mające na celu propagowanie informacji o sytuacji stomików i wzrost świadomości społeczeństwa na temat naszych praw. Dziękujemy bardzo!

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o projekcie unijnym pod nazwą „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”, który realizowany jest w trybie ciągłym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kompleksowa Rehabilitacja - informacja

Projekt Kompleksowej Rehabilitacji - ulotka

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja na spotkanie informacyjne dla pacjentów. Spotkanie zaplanowane jest on-line w dniu 16.11.2022 r. o godz. 18.00-19.00.

Link do rejestracji oraz szczegółowych informacji: Rejestracja.

Agencja Badań Medycznych w związku z działalnością Polskiej Sieci Badań Klinicznych realizuje spotkania informacyjne dla pacjentów w porozumieniu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Spotkania informacyjne mające na celu zwiększenie świadomości wśród pacjentów w zakresie zasad prowadzenia badań klinicznych oraz samego uczestnictwa pacjentów w badaniach klinicznych. Pomocą w tym zakresie będą Ambasadorzy Badań Klinicznych, którzy są aktywną grupą pracowników rynku badań klinicznych z całej Polski, występujących w imieniu firm farmaceutycznych, CRO, ośrodków klinicznych. Zadaniem Ambasadorów jest prowadzenie spotkań edukacyjno-informacyjnych.

Prezes OR POL-ILKO Tarnów, Danuta Sajdak, z okazji Tygodnia Godności Osób ze Stomią zaprasza stomików zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu oraz wszystkich, którzy jeszcze nie zdeklarowali swojej przynależności oraz ich rodziny i przyjaciół na spotkanie, które odbędzie się 6.10.2022 r. w siedzibie naszego Oddziału w Tarnowie. Spotkanie nasze zaszczycą pielęgniarka stomijna, pani Katarzyna Pierzchała, oraz farmaceutka, pani Oksana Tkacz. Zapraszamy.

Z okazji obchodzonego Tygodnia Godności Osób ze Stomią słupski oddział Pol-ilko wyruszył 3 października 2022 r. do gminy Kępice, gdzie odbywa się akcja profilaktyczna na terenie: Morski Powiat Słupski. Nasi wolontariusze stomijni starali się wyjść naprzeciw osobom ze stomią i ich rodzinom, którzy w mniejszych miejscowościach nie mają takiego dostępu do edukacji.

Dziękujemy Staroście Słupskiemu, panu Pawłowi Lisowskiemu, za zainteresowanie naszą działalnością stomijną.

Dziękujemy Zosi i Wiesiowi Kruszyńskim za cudowne kwiaty.

6 października do gminy Słupsk
7 października do gminy Potęgowo

Zapraszamy do naszego stoiska w tych gminach i służymy pomocą.

Prezes OR Lublin Stanisław Majewski z okazji Tygodnia Godności Osób ze Stomią zaprosił na spotkanie pielęgniarkę stomijną, p. Iwonę Czubaszek (Convatec), jak również zachęcił wszystkich stomików do uczestniczenia w dniach 1-7 października 2022 r. w webinarach, na których wystąpią tak wybitni specjaliści jak:

  • prof. dr. hab. n. med. Tomasz Banasiewicz
  • prof. dr. hab. n. med. Adam Dziki
  • prof. dr. hab. n. med. Wojciech Szczęsny
  • Oli-onko Aleksandra Rudnicka

i wielu innych specjalistów z tej dziedziny.

OR Lublin - Tydzień Godności Osób ze Stomią

OR Pol-ilko w Poznaniu rozpoczął swój Tydzień Godności Osób ze Stomią od spotkania ze stomikami z Poznania i okolic. Prezes Zdzisław Niemyt wprowadził i zachęcił wszystkich uczestników na webinary odbywające się w dniach: 1-7 października 2022 r., na których wybitni specjaliści poruszą tematy:

  • dylematy stomików w sprawie odtworzenia ciągłości przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii,
  • najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji stomii,
  • prawa pacjenta w polskim systemie prawnym.

 Jeszcze wiele innych ciekawych informacji związanym z tym tematem.