OR Słupsk

Słupscy stomicy działają... i rosną w siłę

Nasze Stowarzyszenie w ostatnim kwartale 2019 r, dla grona swoich członków i sympatyków, przygotowało cykl ciekawych spotkań i paneli dyskusyjnych ,służących pogłębieniu świadomości i wiedzy w zakresie tematyki:

  1. Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”?
  2. Nowe produkty stomijne firmy Convatec - lepsza jakość życia pacjentów.
  3. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ulicach?
  4. Odżywianie seniora, czyli „w zdrowym ciele zdrowy duch” - prawda i mity.

Naszymi gośćmi byli: przedstawiciel regionalny ConvaTecu Oksana Sulikowska, policjanci-szkoleniowcy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, oraz dietetyk kliniczny współpracujący z fundacją FLANDRIA. Wszyscy interesująco i dowcipnie zaprezentowali na spotkaniach swoją tematykę.

Panele spotkań, zostały przyjęte przez uczestników z dużym zainteresowaniem, czego dowodem były liczne zapytania i gorąca dyskusja. Na początku nowego roku 2020 odbędzie się w naszym oddziale Walne Zgromadzenie podsumowujące rok 2019, przy okazji którego przedstawiona zostanie tematyka przyszłorocznych spotkań tematycznych.

Z pozdrowieniami Stoma - Słupsk

Dzień 13 lipca 2019 r. dla członków OR POL-ILKO z siedzibą w Słupsku, był dniem wyjątkowym. Stowarzyszenie, dzięki pozyskaniu funduszy z UM w ramach realizacji zadania publicznego na rzecz osób niepełnosprawnych nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią”, mogło zorganizować wyjazd dla swoich członków do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy k. Koszalina.

Piękna pogoda, humory uczestników i niewyobrażalne piękno zwiedzanych ogrodów, było dużym doznaniem duchowym, estetycznym i kulinarnym dla uczestników wyjazdu. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Ten wyjazd nie tylko był udany, ale wręcz potrzebny nam wszystkim. Nie wszyscy wiedzieliśmy, że tuż za „miedzą” nasz region ma takie cuda przyrody.

Spacerując po bajecznie kolorowych ogrodach, poznaliśmy ich tematykę. Pierwszy był ogród w stylu japońskim, pełen symboli. Czerwone mosty, herbaciarnia i czerwone bramy to symbole szczęścia, siły i sławy. Kolejny: ogród francuski z misternie ciętymi labiryntami bukszpanu, swoją harmonią i symetrią dał nam poczucie spokoju i odprężenia. Ogrody w stylu angielskim oczarowały nas, barwą, światłem i cieniem. Z zachwytem przechadzaliśmy się po ogrodzie purpury i ognia. Chwile spędzone w tym ogrodzie dodały nam sił witalnych do dalszej wędrówki po kolejnych ogrodach: niebiesko-żółtym, pomarańczowo-żółtym, wodnym, białym, lila-róż, leśnym, ziołowym.

Tego dnia w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy rozpoczął się coroczny dwudniowy, IV Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ogród o smaku lila-róż, który przyciągnął tłumy zwiedzających. Pokazy i krótkie prelekcje nt. kwiatów jadalnych stosowanych w diecie, degustacja dań z tymi kwiatami, porady ekspertów były bezcenne. Dopełnieniem całego festiwalu były stoiska wystawiennicze i kiermasze pod hasłem „Polska Smakuje”.

Podsumowując: wycieczka była bajkowa, festiwal był fetą wspaniałych smaków i barw. Wiele atrakcji nas zachwyciło i wzbogaciło o nową wiedzę. Wróciliśmy do naszych domów pełni wrażeń, zrelaksowani i radośni.

Słowa podziękowania za napisanie i realizację projektu nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią” kieruję do szefowej OR POL-ILKO w Słupsku Halinki Bartosewicz. Jej działania i determinacja pozwoliły zauważyć potrzeby stowarzyszenia stomijnego w mieście i regionie.

Wielkie dzięki dla Violi Kiełpińskiej wspierającej poczynania słupskiego oddziału POL-ILKO, oraz dla Piotra Motyla naszego pilota wycieczki za profesjonalizm i humor w pełnieniu obowiązków przewodnika.

Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy wyjazdowej za ich obecność, towarzystwo i wspólne serdeczne chwile.

Do tej krótkiej relacji dołączam kilka zdjęć, popatrzcie jak fajnie było razem...

Z pozdrowieniami Ewa Górska

W dniu 12-05-2016 r. Oddział Regionalny POL-ILKO w Słupsku świętował swoją pierwszą rocznicę w Parku Kultury i Wypoczynku. Wspólnie świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu, razem grillując. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Wsparli nas: Zakłady Mięsne "SKIBA", Przetwórstwo Rybne ŁOSOŚ oraz firma SALTS.

Katarzyna Wyrzykowska

Słupsk - rocznica Słupsk - rocznica Słupsk - rocznica Słupsk - rocznicaSłupsk - rocznica

Siedziba Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomi Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6, 76-200 Słupsk.

Osoba kontaktowa: Violetta Kiełpińska, tel: 664 332 442 , e-mail: slupsk@polilko.pl.

Poradnia stomijna została przeniesiona na ul. Leszczynową 20, czynna w poniedziałki od godz: 15:30.

W naszym oddziale Pol-ilko dodatkowo przyjmuje pielęgniarka stomijna Ewa Postraszyńska, kontakt telefoniczny: 696-589-302

Informacje oddziału