OR Słupsk

Słupscy stomicy skorzystali z zaproszenia NFZ w Słupsku, gdzie mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami, jak radzić sobie ze stomią, jak wyjść z cienia.

Na naszym stoisku można było znaleźć dużo próbek sprzętu stomijnego różnych firm medycznych jak również czasopism i poradników na temat stomii.

Szczególne podziękowania kieruję do p. Joli Sikorskiej, za zaproszenie i przyjazną atmosferę.

W Słupskim oddziale Pol-ilko zagościła firma Braun z przesympatyczną panią Bernadetką, która podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat sprzętu stomijnego. Każdy stomik mógł wypróbować różne pomocne akcesoria, jak również skorzystać z pomocy i podpowiedzi naszej prowadzącej. Pokaż zakończył się poczęstunkiem sponsorowanym przez firmę Braun.

Słupskie Stowarzyszenie Pol-ilko, dzięki PEFRON, ma możliwość, w ramach zadania publicznego na rzecz osób niepełnosprawnych, ŻEBY CIĄGLE ZDROWYM BYĆ, TRZEBA BEZUSTANNIE AKTYWNIE ŻYĆ, zorganizować 2-dniowy wyjazd krajoznawczo-turystyczny do Lichenia w dniach 7-8 września 2022 r.

Głównym celem projektu jest przełamanie barier społecznych dla osób wykluczonych, ze względu na dolegliwości i trudności samodzielnego funkcjonowania poza przestrzenią własnego domu po zabiegu wyłonienia stomi. Wyjazd ma na celu pogłębianie więzi emocjonalnych między stomikami i aktywne spędzanie czasu razem.

Plan spotkań na 2022 r.

9 marca 2022
6 kwietnia 2022
11 maja 2022
8 czerwca  2022
6 lipca 2022
10 sierpnia 2022
7 września 2022
12 października 2022
9 listopada 2022
14 grudnia 2022

Spotkania odbywają się w siedzibie: Słupskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6, w godz. 15-18.

Zapraszamy

Słupscy stomicy działają... i rosną w siłę

Nasze Stowarzyszenie w ostatnim kwartale 2019 r, dla grona swoich członków i sympatyków, przygotowało cykl ciekawych spotkań i paneli dyskusyjnych ,służących pogłębieniu świadomości i wiedzy w zakresie tematyki:

  1. Jak nie dać się oszukać metodą „na wnuczka”?
  2. Nowe produkty stomijne firmy Convatec - lepsza jakość życia pacjentów.
  3. Jak bezpiecznie poruszać się po drogach i ulicach?
  4. Odżywianie seniora, czyli „w zdrowym ciele zdrowy duch” - prawda i mity.

Naszymi gośćmi byli: przedstawiciel regionalny ConvaTecu Oksana Sulikowska, policjanci-szkoleniowcy z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, oraz dietetyk kliniczny współpracujący z fundacją FLANDRIA. Wszyscy interesująco i dowcipnie zaprezentowali na spotkaniach swoją tematykę.

Panele spotkań, zostały przyjęte przez uczestników z dużym zainteresowaniem, czego dowodem były liczne zapytania i gorąca dyskusja. Na początku nowego roku 2020 odbędzie się w naszym oddziale Walne Zgromadzenie podsumowujące rok 2019, przy okazji którego przedstawiona zostanie tematyka przyszłorocznych spotkań tematycznych.

Z pozdrowieniami Stoma - Słupsk

Dzień 13 lipca 2019 r. dla członków OR POL-ILKO z siedzibą w Słupsku, był dniem wyjątkowym. Stowarzyszenie, dzięki pozyskaniu funduszy z UM w ramach realizacji zadania publicznego na rzecz osób niepełnosprawnych nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią”, mogło zorganizować wyjazd dla swoich członków do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy k. Koszalina.

Piękna pogoda, humory uczestników i niewyobrażalne piękno zwiedzanych ogrodów, było dużym doznaniem duchowym, estetycznym i kulinarnym dla uczestników wyjazdu. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Ten wyjazd nie tylko był udany, ale wręcz potrzebny nam wszystkim. Nie wszyscy wiedzieliśmy, że tuż za „miedzą” nasz region ma takie cuda przyrody.

Spacerując po bajecznie kolorowych ogrodach, poznaliśmy ich tematykę. Pierwszy był ogród w stylu japońskim, pełen symboli. Czerwone mosty, herbaciarnia i czerwone bramy to symbole szczęścia, siły i sławy. Kolejny: ogród francuski z misternie ciętymi labiryntami bukszpanu, swoją harmonią i symetrią dał nam poczucie spokoju i odprężenia. Ogrody w stylu angielskim oczarowały nas, barwą, światłem i cieniem. Z zachwytem przechadzaliśmy się po ogrodzie purpury i ognia. Chwile spędzone w tym ogrodzie dodały nam sił witalnych do dalszej wędrówki po kolejnych ogrodach: niebiesko-żółtym, pomarańczowo-żółtym, wodnym, białym, lila-róż, leśnym, ziołowym.

Tego dnia w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy rozpoczął się coroczny dwudniowy, IV Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ogród o smaku lila-róż, który przyciągnął tłumy zwiedzających. Pokazy i krótkie prelekcje nt. kwiatów jadalnych stosowanych w diecie, degustacja dań z tymi kwiatami, porady ekspertów były bezcenne. Dopełnieniem całego festiwalu były stoiska wystawiennicze i kiermasze pod hasłem „Polska Smakuje”.

Podsumowując: wycieczka była bajkowa, festiwal był fetą wspaniałych smaków i barw. Wiele atrakcji nas zachwyciło i wzbogaciło o nową wiedzę. Wróciliśmy do naszych domów pełni wrażeń, zrelaksowani i radośni.

Słowa podziękowania za napisanie i realizację projektu nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią” kieruję do szefowej OR POL-ILKO w Słupsku Halinki Bartosewicz. Jej działania i determinacja pozwoliły zauważyć potrzeby stowarzyszenia stomijnego w mieście i regionie.

Wielkie dzięki dla Violi Kiełpińskiej wspierającej poczynania słupskiego oddziału POL-ILKO, oraz dla Piotra Motyla naszego pilota wycieczki za profesjonalizm i humor w pełnieniu obowiązków przewodnika.

Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy wyjazdowej za ich obecność, towarzystwo i wspólne serdeczne chwile.

Do tej krótkiej relacji dołączam kilka zdjęć, popatrzcie jak fajnie było razem...

Z pozdrowieniami Ewa Górska

W dniu 12-05-2016 r. Oddział Regionalny POL-ILKO w Słupsku świętował swoją pierwszą rocznicę w Parku Kultury i Wypoczynku. Wspólnie świetnie bawiliśmy się na świeżym powietrzu, razem grillując. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć. Wsparli nas: Zakłady Mięsne "SKIBA", Przetwórstwo Rybne ŁOSOŚ oraz firma SALTS.

Katarzyna Wyrzykowska

Słupsk - rocznica Słupsk - rocznica Słupsk - rocznica Słupsk - rocznicaSłupsk - rocznica