Janina Tabaczyńska-Sassyn (2014)

Zmarła wieloletnia przewodnicząca Oddziału Regionalnego POL-ILKO w Olsztynie, Janina Tabaczyńska-Sassyn. Pogrzeb przewidziany jest w sobotę, 2 sierpnia 2014 r.

Wspomnienie Aliny:

Wspomnienie o naszej koleżance Janinie Tabaczynskiej-Sassyn z Olsztyna, wieloletniej Prezes Oddziału POL-ILKO Olsztyn

Zaskoczyła mnie i chyba wiele innych osób śmierć Janki. A tak niedawno rozmawiałyśmy telefonicznie o POL-ILKO.

Przynajmniej dwa razy w roku ostatnio Janka do mnie telefonowała i radziła się w sprawach POL-ILKO. Coraz więcej chorowała i brak sił spowodował, że ostatnio rozwiązała oddział POL-ILKO, a nikt nie chciał podjąć się tej zaszczytnej, ale trudnej pracy społecznej.
Janka to wspaniała osobowość, z Nią rozmowy zawsze coś wnosiły i były przyjemnością dla rozmówcy. Znałyśmy się od wielu lat, a poznałam Jankę, gdy zakładałam Oddział Regionalny w Olsztynie w 1993 r. Już wtenczas wiedziałam,że POL-ILKO zyskało mądrą wykształconą osobę. Chętnie przyjeżdżała do Poznania na wszystkie zebrania Zarządu POL-ILKO, zawsze z wielkim spokojem i taktem zabierając głos w sprawach POL-ILKO i nie tylko, wnosząc trafne i dobre dla stomików rozwiązania wielu spraw.

Bardzo wspierała mnie w różnych decyzjach w tym czasie, gdy prowadziłam POL-ILKO. Kiedy odbywały się zebrania, a szczególnie Walne POL-ILKO, to je prowadziła lub była sekretarzem. Janka była też fajnym kompanem w rozmowach o życiu. Sama wiele przeszła, ale uśmiech miała dla każdego. Pochodziła z Wielkopolski, w Poznaniu studiowała ekonomię i po ukończeniu uczelni nakaz pracy wyrzucił Ją do Olsztyna, a tam z mężem, też wspaniałą osobowością, prawnikiem, działali na rzecz tego miasta ciesząc się uznaniem władz i całej społeczności.

Szkoda, że już Janki nie ma wśród nas stomików, a ja szczególnie to czuję.

Alina Matysiak
Past President POL-ILKO
(Prezes Zarządu w latach 1992-2004)

Dodaj komentarz