Słupscy stomicy uczestnikami IV Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych w Dobrzycy k. Koszalina

Dzień 13 lipca 2019 r. dla członków OR POL-ILKO z siedzibą w Słupsku, był dniem wyjątkowym. Stowarzyszenie, dzięki pozyskaniu funduszy z UM w ramach realizacji zadania publicznego na rzecz osób niepełnosprawnych nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią”, mogło zorganizować wyjazd dla swoich członków do Ogrodów Tematycznych Hortulus w Dobrzycy k. Koszalina.

Piękna pogoda, humory uczestników i niewyobrażalne piękno zwiedzanych ogrodów, było dużym doznaniem duchowym, estetycznym i kulinarnym dla uczestników wyjazdu. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Ten wyjazd nie tylko był udany, ale wręcz potrzebny nam wszystkim. Nie wszyscy wiedzieliśmy, że tuż za „miedzą” nasz region ma takie cuda przyrody.

Spacerując po bajecznie kolorowych ogrodach, poznaliśmy ich tematykę. Pierwszy był ogród w stylu japońskim, pełen symboli. Czerwone mosty, herbaciarnia i czerwone bramy to symbole szczęścia, siły i sławy. Kolejny: ogród francuski z misternie ciętymi labiryntami bukszpanu, swoją harmonią i symetrią dał nam poczucie spokoju i odprężenia. Ogrody w stylu angielskim oczarowały nas, barwą, światłem i cieniem. Z zachwytem przechadzaliśmy się po ogrodzie purpury i ognia. Chwile spędzone w tym ogrodzie dodały nam sił witalnych do dalszej wędrówki po kolejnych ogrodach: niebiesko-żółtym, pomarańczowo-żółtym, wodnym, białym, lila-róż, leśnym, ziołowym.

Tego dnia w Ogrodach Hortulus w Dobrzycy rozpoczął się coroczny dwudniowy, IV Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był ogród o smaku lila-róż, który przyciągnął tłumy zwiedzających. Pokazy i krótkie prelekcje nt. kwiatów jadalnych stosowanych w diecie, degustacja dań z tymi kwiatami, porady ekspertów były bezcenne. Dopełnieniem całego festiwalu były stoiska wystawiennicze i kiermasze pod hasłem „Polska Smakuje”.

Podsumowując: wycieczka była bajkowa, festiwal był fetą wspaniałych smaków i barw. Wiele atrakcji nas zachwyciło i wzbogaciło o nową wiedzę. Wróciliśmy do naszych domów pełni wrażeń, zrelaksowani i radośni.

Słowa podziękowania za napisanie i realizację projektu nt: „Wyjście z cienia osób ze stomią” kieruję do szefowej OR POL-ILKO w Słupsku Halinki Bartosewicz. Jej działania i determinacja pozwoliły zauważyć potrzeby stowarzyszenia stomijnego w mieście i regionie.

Wielkie dzięki dla Violi Kiełpińskiej wspierającej poczynania słupskiego oddziału POL-ILKO, oraz dla Piotra Motyla naszego pilota wycieczki za profesjonalizm i humor w pełnieniu obowiązków przewodnika.

Dziękuję wszystkim uczestnikom imprezy wyjazdowej za ich obecność, towarzystwo i wspólne serdeczne chwile.

Do tej krótkiej relacji dołączam kilka zdjęć, popatrzcie jak fajnie było razem...

Z pozdrowieniami Ewa Górska

Dodaj komentarz