Wszystkie ręce na pokład!

Stowarzyszenie Niebieski Motyl zaprasza do udziału w projekcie „Wszystkie Ręce Na Pokład”. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy projektu są w różny sposób związani z chorobą nowotworową. Zmagają się z nią osobiście lub też chorują osoby z ich najbliższego otoczenia. Mając takie doświadczenia życiowe chcemy zrobić coś dla innych: pokazać, że badania, profilaktyka i zdrowy tryb życia są po prostu „fajne", że nie trzeba się ich bać. Chcemy uzmysłowić ludziom, że można się badać bez... strachu, w przyjaznej atmosferze, że badanie nie boli i nie jest nieprzyjemne.

Bardzo często odkładamy wizytę u lekarza, ponieważ jesteśmy zapracowani i zmęczeni. Dzięki naszej akcji mamy szansę dotrzeć i przebadać i zachęcić do badań rzesze osób w różnym wieku, zapraszając ich do zabawy. Chcemy im powiedzieć: „zbadaj się i baw się dobrze!”.

W pierwszych dwóch tygodniach sierpnia 2017 roku razem z kapitanem Andrzejem Szklarskim pożeglujemy na pokładzie Pogorii po dostęp do nowych terapii i promocję badań profilaktycznych. Pościgamy się w międzynarodowej ekipie w ostatnim etapie prestiżowych regat The Tall Ship Races z Kłajpedy do Szczecina, a następnie popłyniemy polskim wybrzeżem w kierunku Gdyni zawijając do kołobrzeskiego portu. Etap 2 projektu - 8.08.2017 do 13.08 r. to rejs Szczecin-Kołobrzeg-Gdynia.

Więcej informacji:
Facebook
Stowarzyszenie Niebieski Motyl

Dodaj komentarz