OR Katowice – Zwyczajnie Aktywni

Oddział Regionalny POL-ILKO w Katowicach zorganizował kilka warsztatów w ramach projektu Zwyczajnie Aktywni. Stomia nie ogranicza aktywności.

Warsztaty z doradcą zawodowym

Odbyły się w dwóch dniach 24-08-2016 oraz 31-08-2016 r. i trwały łącznie 5 godzin. Program obejmował takie tematy jak: Możliwość wykorzystania własnej wiedzy i doświadczenia plus korzystanie z nowych technik w dzisiejszych czasach. Analiza potencjalnych możliwości zatrudnienia kształtowanie umiejętności wyszukiwania i segregowania informacji.Kształtowanie umiejętności dokonywania uogólnień. Co potrafię z czym mam problem. Opakowanie w CV. List motywacyjny jako forma pierwszego kontaktu z pracodawcą Jak rozmawiać - czyli przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej”. Test radzenia sobie ze stresem, Strategie życiowe, Przekonania i reguły życiowe. Zasady zdrowego myślenia.

doradca

Warsztaty ze specjalistą ds. wolontariatu

Odbyły się 22-06-2016 oraz 24-06-2016 - 2 dni po 2,5 godziny, razem 5 godzin.
Temat: Podstawowe zasady wolontariatu. Niezbędne przepisy, znajomość praw i obowiązków wolontariusza.

Bardzo ciekawie przygotowana prezentacja komputerowa przedstawiająca pracę wolontariuszy w różnych sytuacjach, nie tylko w pracy z niepełnosprawnymi, ale też przy obsłudze masowych imprez kulturalnych i sportowych oraz w misjach charytatywnych. Zajęcia ciekawe i pouczające, każdy miał wiele pytań, na które pani Milena cierpliwie odpowiadała.

wolontariat

Warsztaty z psychologiem

Odbyły się w dniach 23-05-2016, 25-05-2016 oraz 08-06-2016 r. - razem 9 godzin, po 3 godziny dziennie.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Tematy: Praca nad własnymi emocjami. Kreatywna zmiana priorytety mocne strony. Teoria wywierania wpływu. Poczucie własnej wartość. Strategia sukcesu. Prawo aureoli. Prawo pierwszeństwa. Prawo Świeżości. Elementy kontaktów interpersonalnych, między innymi reguła wzajemności, oraz wiele testów związanych tematycznie z tymi zagadnieniami. Jak widać na zdjęciach było pełne zaangażowanie w trakcie zajęć.

psycholog

Kurs podstaw obsługi komputera i Internetu

Odbyły się w dniach od 06-10-2016 do 28-10-2016 r. Razem 20 godzin dla 8 osób.

komputer

Dodaj komentarz