X Forum Liderów Organizacji Pacjentów oraz Jubileuszowa Gala Św. Kamila

W dniach 08-10 lutego 2016 r. w Warszawie odbyło się kolejne, już 10 Forum Liderów oraz Gala Św. Kamila. Organizatorem niezmiennie pozostaje ks. dr Arkadiusz Nowak ze swoim zespołem z Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Zakonu Posługujących Chorym, którego jest jednocześnie Prowincjałem.

W pierwszym dniu mieliśmy możliwość spotkania z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia: Jarosławem Pinkasem – Sekretarzem Stanu oraz Piotrem Warczyńskim – Podsekretarzem Stanu. Niestety tak naprawdę nie było najważniejszych osób, a przede wszystkim Ministra Zdrowia, a także zapowiadanego wcześniej – Krzysztofa Łandy, do którego było skierowanych większość pytań od organizacji pacjenckich. Tak też sprawdziło się stare porzekadło, iż „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.

Wieczorem wszyscy przedstawiciele organizacji oraz zaroszeni goście tradycyjnie spotkali się w Galerii Porczyńskich na uroczystej Gali Nagród Św. Kamila. Uroczystość poprowadzili Katarzyna Skrzynecka oraz Piotr Gąsowski, a artystycznie uświetnili: Eleni, Mateusz Ziółko oraz Królewska Orkiestra Symfoniczna. Jak co roku uhonorowano osoby, instytucje i organizacje w czterech kategoriach: nagroda specjalna, pracownicy służby zdrowia, stowarzyszenia i organizacje oraz środki publicznego przekazu oraz twórcy. Nagrody specjalne otrzymali: Elżbieta Cichocka, Eleonora Grajczyk, Wojciech Tomczyński i Siostra Urbana ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP. Nagrody główne w poszczególnych kategoriach odebrali natomiast: prof. Andrzej Chmura, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Chorym na Cukrzycę oraz Agata Młynarska. Pełna lista nagrodzonych oraz więcej szczegółów można znaleźć na stronie Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.

Forum to znakomita inicjatywa, która pozwala na stały kontakt i wymianę doświadczeń, jak również poznanie wielu znakomitych profesjonalistów, którzy wskazują nam nowe możliwości w działalności organizacji pozarządowych. Dobór osób szkolących jest zawsze bardzo dobry. W tym roku zajęcia odbywały się w ramach programu „Sieć dla Zdrowia”, a wykładowcami byli między innymi: prof. Dorota Karkowska, prof. Mariusz Bidziński, dr Marek Woch czy Jakub Wygnański. Już ten zestaw może przyprawić o ból głowy. A na deser w ostatnim dniu forum odbyły się sesje warsztatowe, z których największym powodzeniem cieszyła się i zrobiła duże wrażenie Patrycja Sawicka-Sikora w „Praktycznym treningu antystresowym”. Nasze stowarzyszenie reprezentowali na forum: Jolanta Matalewska, Dorota Kaniewska, Zofia Skrok, Janusz Drużycki, Ryszard Lisek i piszący te słowa Andrzej Piwowarski.

X Forum Liderów 1 X Forum Liderów 2 X Forum Liderów 3

Dodaj komentarz