I Forum Na Rzecz Onkologii w Krakowie

POL-ILKO na I Forum Na Rzecz Onkologii w Krakowie

W dniu 5 lutego 2016 r., w Krakowie, odbyło się pierwsze forum na rzecz onkologii – „Jak pomóc sobie i innym”, którego organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN. Ambasadorami forum byli Barbara i Jerzy Stuhrowie, którzy poprowadzili konferencję. Obfitowała ona w szereg znakomitych prezentacji, paneli oraz spotkań warsztatowych. Dwa główne nurty zainteresowań to psychoonkologia oraz dietetyka i rehabilitacja w chorobie nowotworowej. Także duży nacisk położono na organizacje pacjenckie wspierające chorych i ich rodziny oraz kwestie medyczne.

Spośród wykładowców i panelistów największym uznaniem cieszyli się: prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr Mariusz Wirga, dr n. biol. Grażyna Pająk. Specjalnym gościem forum był ks. Jan Kaczkowski, który jak zwykle w prostych, a jednocześnie dosadnych słowach określił najważniejsze wyzwania w opiece nad chorymi nowotworowo w Polsce. Później przez kilka godzin podpisywał swoje książki na stoisku wydawnictwa WAM.

Dla organizacji pacjenckich oraz instytucji i sponsorów stworzono możliwość wystawienia stoisk informacyjnych, i tak uczestnicy forum mogli zapoznać się z ofertą oraz działalnością: Stowarzyszenia UNICORN, POL-ILKO, Fundacji Simmontonowski Instytut Zdrowia, Stowarzyszenia Gladiator, Stowarzyszenia Niebieski Motyl, Stowarzyszenia Przebiśnieg.
Ze strony instytucji byli przedstawiciele ZUS, MOPS w Krakowie oraz NFZ, gdzie można było skorzystać z rejestracji w systemie ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta). Wśród firm można było zapoznać się z ofertą Pofam Poznań, Medi, Amoena, Far-Med.

Nasze stowarzyszenie reprezentowane było przez Grażynę Włodarczyk, prezes Oddziału w Krakowie, Lidię Góral oraz Andrzej Piwowarskiego, prezesa ZG POL-ILKO. Oprócz możliwości zaprezentowania w formie stoiska, skorzystaliśmy też z zaproszenia do uczestnictwa w panelu dyskusyjnym wspólnie z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych działających na rzecz pacjentów dotkniętych chorobami nowotworowymi.

Wydarzeniem towarzyszącym forum był wieczorny spektakl charytatywny Teatru Polonia „32 omdlenia”. W rolach głównych wystąpili: Krystyna Janda, Jerzy Stuhr, Ignacy Gogolewski. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek na spektakl został przeznaczony na pomoc chorym i ich bliskim w Centrum Psychoonkologii UNICORN. Widząc wielkie zainteresowanie oraz tłumy uczestników mamy nadzieję na kontynuację tej idei i liczymy na kolejne tak udane spotkania.

I Forum Na Rzecz Onkologii I Forum Na Rzecz Onkologii

Dodaj komentarz