OR Lublin

Protokół Spotkania Opłatkowego w Restauracji Victoria w dniu 6.12.2023 r.

Tematyka spotkania

 1. Powitanie
 2. Podsumowanie roku
 3. I część wigilijna
 4. II część integracyjna
 5. III część - mikołajki
 6. Zakończenie spotkania

W tym roku w dn. 6.12. o godz.13,00 w Hotelu Victoria odbyło się nasze coroczne spotkanie wigilijne. Spotkanie było sfinansowane z własnych składek oraz dotacji firmy Convatec i Medicus. Uczestniczyło w nim 25 członków Oddziału, ich najbliżsi i zaproszeni goście. W części pierwszej podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Były też kolędy oraz dania wigilijne. W części drugiej obchodziliśmy jednorazowo imieniny i urodziny wszystkich uczestników oraz inne warte uroczystych obchodów wydarzenia. Potraktowaliśmy tę część integracyjnie. W części trzeciej uczestnicy zostali obdarowani upominkami zafundowanymi przez Zarząd OR oraz firmy sponsorujące spotkanie.

Sporządziła sekretarz: Bogusława Cieślińska-Guz

Spotkanie Opłatkowe w Restauracji Victoria w dniu 6.12.2022 r.

W tym roku 6.12. o godz. 13.00 w Hotelu Victoria po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią odbyło się dawno oczekiwane tradycyjne spotkanie wigilijne. Spotkanie było sfinansowane z własnych składek oraz dotacji firm: Convatec i Medicus. Uczestniczyło w nim 25 członków Oddziału, ich najbliżsi i zaproszeni goście.

Spotkanie rozpoczęliśmy od powitania zaproszonych gości. Następnie przedstawicielka sieci sklepów Medicus poinformowała zebranych o zasadach refundacji sprzętu stomijnego, które będą obowiązywać od 1.01.2023 r., a prezes pokrótce przedstawił działania naszego stowarzyszenia w walce o godne życie.

W części pierwszej podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Szczególny wydźwięk miało wystąpienie księdza, który jest w naszych szeregach. Były też kolędy oraz dania wigilijne.

W części drugiej obchodziliśmy jednorazowo imieniny i urodziny wszystkich uczestników oraz inne warte uroczystych obchodów wydarzenia. Potraktowaliśmy tę część integracyjnie.

W części trzeciej uczestnicy zostali obdarowani upominkami zafundowanymi przez Zarząd OR oraz firmy sponsorujące spotkanie.

Sporządziła: Bogusława Cieślińska-Guz

Prezes OR Lublin Stanisław Majewski z okazji Tygodnia Godności Osób ze Stomią zaprosił na spotkanie pielęgniarkę stomijną, p. Iwonę Czubaszek (Convatec), jak również zachęcił wszystkich stomików do uczestniczenia w dniach 1-7 października 2022 r. w webinarach, na których wystąpią tak wybitni specjaliści jak:

 • prof. dr. hab. n. med. Tomasz Banasiewicz
 • prof. dr. hab. n. med. Adam Dziki
 • prof. dr. hab. n. med. Wojciech Szczęsny
 • Oli-onko Aleksandra Rudnicka

i wielu innych specjalistów z tej dziedziny.

OR Lublin - Tydzień Godności Osób ze Stomią

Spotkanie wigilijne w Lublinie

W tym roku 13.12. o godz.13.00 w Hotelu Victoria odbyło się nasze spotkanie wigilijne.

Uczestniczyło w nim 50 członków Oddziału, ich najbliżsi i zaproszeni goście. W części pierwszej podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Były też kolędy oraz dania wigilijne. W części drugiej obchodziliśmy jednorazowo imieniny i urodziny wszystkich uczestników. Były też upominki od sponsorów oraz aniołki - witrażyki.

Stanisław Majewski

Spotkanie wigilijne w O/R Lublin

W dniu 7.12.2016 r. w przytulnej restauracji Spichlerz spotkaliśmy się na tradycyjnym wieczorku opłatkowym w 50-cio osobowym gronie naszych członków i ich bliskich oraz sponsorów i zaproszonych gości. W świątecznych nastrojach przy wigilijnym stole spędziliśmy ponad 4 godziny w naszym specyficznym gronie. Na świątecznie przybranym stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Był czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świąteczno-noworocznych, na tradycyjne śpiewanie kolęd, na pochwalenie się sukcesami w minionym roku oraz na podsumowanie dotychczasowej działalności i plany na rok przyszły. A przede wszystkim na integrację. Był też z prezentami spóźniony św. Mikołaj. Ważną tego częścią była jak zwykle wymiana doświadczeń, a przede wszystkim zwyczajne pogaduszki w gronie sobie podobnych.

Sporządził: Stanisław Majewski

25 lat POL-ILKO w Lublinie

W dniu 29.06.2016 r. świętowaliśmy nasze XXV lecie. Nasze obchody odbyły się w Wojciechowie, podlubelskiej wsi z dużymi tradycjami a także atrakcjami. Tu obejrzeliśmy urocze muzeum minerałów, kamieni półszlachetnych oraz meteorytów (!) umieszczone w starym młynie wodnym. Byliśmy także świadkami jedynych w Polsce warsztatów kowalstwa artystycznego, w których uczestniczyli także obcokrajowcy. Byliśmy zdumieni obecnością kilku kobiet przy kowadłach. No i chyba tu znajduje się największy zbiór wyrobów kowalskich.

Następnie w klimatyzowanej sali odbyła się dalsza część imprezy. Prezes podsumował dotychczasowe osiągnięcia oraz nakreślił kierunki dalszego rozwoju Oddziału. Osoby zaangażowane w pracę społeczną zostały wyróżnione stosownym dyplomem oraz kwiatuszkiem - witrażykiem w wykonaniu naszego kolegi. Był także imponujący tort wykonany przez nasze członkinie oraz wiele innych smakołyków.

Dzięki sponsorom Coloplast, Convatec oraz Medicus świętowaliśmy przy obficie zastawionych stołach. Był czas na pogaduszki, wymianę doświadczeń, tańce.

Lublin-25lat Lublin25lat Lublin25lat Lublin25lat

Walne Zgromadzenie Członków Oddziału POL-ILKO w Lublinie Wybrało w dniu 24.02.2016 r. nowy skład Zarządu Regionalnego w osobach:

 • prezes - Stanisław Majewski
 • wiceprezes – Anna Kręglicka
 • sekretarz - Maria Góra
 • skarbnik - Anna Fedorowicz
 • członek - Józef Nowak
 • członek - dr Andrzej Andrzejewski

oraz Komisję Rewizyjną w osobach:

 • przewodniczący – Tadeusz Męczyński
 • członek - Włodzimierz Grudzień
 • członek - Alicja Mirosław

Kontakt: Stanisław Majewski, tel. kom.501 59 39 45, e-mail: lublin@polilko.pl.

Terminarz spotkań na 2016 r.

Spotkanie wigilijne w O/R Lublin

W dniu 9.12.2015 r. w reprezentacyjnym Hotelu Victoria (gdzie wcale nie było specjalnie drożej niż dotychczas) spotkaliśmy się na tradycyjnym wieczorku opłatkowym w 50-cio osobowym gronie naszych członków i ich bliskich oraz sponsorów. W świątecznych nastrojach przy wigilijnym stole spędziliśmy ponad 4 godziny w naszym specyficznym gronie.

Na świątecznie przybranym stole znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne. Był czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń świąteczno-noworocznych, na tradycyjne śpiewanie kolęd, na pochwalenie się sukcesami w minionym roku oraz na podsumowanie działalności i planach na rok przyszły. A przede wszystkim na integrację. Ważną tego częścią była jak zwykle wymiana doświadczeń, a przede wszystkim zwyczajne pogaduszki w gronie sobie podobnych.

Sporządziła sekretarz Krystyna Mazurek

Wigilia 2015 Wigilia 2015

Tradycyjnie, jak co roku, tym razem 7.10.2015 r. świętowaliśmy dzień stomika podczas integracyjnego spotkania w plenerze w gościnnie wypożyczonej na ten cel remizie OSP w Konopnicy. W tym roku nasze obchody zbiegły się ze Światowym Dniem Stomika, który przypada co trzy lata w pierwszy weekend października. Gościem spotkania była przedstawicielka firmy Medicus, która częściowo sponsorowała spotkanie. Wszystkich powitał prezes S. Majewski , który nakreślił ideę wspólnych spotkań, w tym świętowanie Światowego Dnia Stomika i życzył udanej zabawy. Przy obficie zastawionym stole około30 osób usiłowało po raz kolejny rozwiązać swoje problemy życiowe i pogodzić się z faktem, że musimy żyć ze stomią. Jednocześnie, przy okazji takich imprez, obchodzimy wyjątkowe wydarzenia z życia członków naszego oddziału. Tym razem to było świętowanie 70-lecia dwojga uczestników. Jak zwykle były i tańce i śpiewy i wymiana poglądów oraz doświadczeń. Także pogoda i humory uczestników dopisały. Zgodnie z założeniami wszyscy przez 5 godzin bawili się doskonale.

Rozeszliśmy się z mocnym postanowieniem ponownego spotkania w takim gronie.

Plan spotkań OR Lublin POL-ILKO w 2015

Nasze stałe miejsce spotkań to aula Oddziału Chirurgii w Szpitalu SPSK 1 na ul. Staszica 16, I piętro (zawsze środa, godz.13.00)

 • 25.02.2015, godz. 13.00, SPSK 1 (WALNE), ul. Staszica 16
 • 22.04.2015, godz. 13.00, SPSK 1, ul. Staszica 16
 • maj, czerwiec, 2015, godz. 12.00 spotkanie integracyjne w plenerze
 • 8.07.2015, godz. 7.30, Plac Zamkowy (Wycieczka do Kazimierza)
 • 9.09.2015, godz. 13.00, SPSK 1, ul. Staszica 16
 • wrzesień 2015, godz. 12.00, impreza integracyjna w plenerze
 • 4.11.2015, godz. 13.00, PSK 1, ul. Staszica 16
 • 9.12.2015, godz. 13.00, Spotkanie wigilijne (restauracja)

Tel. kontaktowy: 501 59 39 45 (Stanisław Majewski)