OR Koszalin

28 lipca 2018 r. pojechaliśmy bawić się na pikniku w Żydowie, pogoda świetna,
nastrój również, zaprosiliśmy na piknik pielęgniarkę stomijną Convatecu.
Zabawę skończyliśmy koło godz. 16,00 przed nadciągającą burzą.

Dzięki dofinansowaniu przez MOPR udaliśmy się z nieliczną grupką stomików do Kołobrzegu, by zwiedzić jego zabytki i Muzeum Oręża Polskiego. Mieliśmy ułożony i uzgodniony plan. Rozpoczęliśmy nasze zwiedzanie od muzeum i tu niespodzianka In plus, za cenę jednej części muzeum pokazali nam 3 części, ale pokrzyżowali nam szyki, co miało zmieścić się w jednej godzinie, pochłonęło nam dwie godziny, a zwiedzaliśmy wszystko pieszo. Następnie ruszyliśmy do ratusza, ale obejrzeliśmy tylko z zewnątrz, dalej konkatedrę oraz ruszyliśmy do portu na rejs statkiem Pirat z dwoma posągami pirata. Po rejsie w karczmie solnej zjedliśmy suty i smaczny obiad trzydaniowy.

Trzeba mieć pecha, aby plany zostały pokrzyżowane, najpierw mała frekwencja, w kościele św. Brygidy akurat generalna próba przed I komunią, mogliśmy oglądać tylko z daleka. Na długim rynku, kamienice ukazujące dobrobyt gdańszczan, które planowaliśmy zwiedzać ich wnętrza akurat w remoncie i ogrodzone płotem, ale i tak wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Na odjezdne w barze Żuławy zjedliśmy suty obiad.

"Dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego".

O godz.11,00 1 września prezes ZO POL-IKO Koszalin Kwiryn Buzalski powitał uczestników II Warsztatów Artystycznych w Mielnie. Na wstępie podkreślił, że dzisiejsze warsztaty zawdzięczamy Marszałkowi Zachodniopomorskiemu panu Olgierdowi Geblewiczowi i systemowi wspierania inicjatyw społecznych, która pozwala nam na naukę ciekawych zajęć, które mają służyć nam , rodzinie i otoczeniu, które pozwalają nam nie tylko powrócić do społeczeństwa, z którego wyszliśmy, ale być zarazem użytecznymi twórcami artystycznymi tegoż społeczeństwa. Warsztaty trwały do niedzieli 3 września.