Komunikaty 2021

Infolinia Zachowania Płodności Polskiej Ligi Walki z Rakiem została uruchomiona we wrześniu 2020 roku. Bezpłatnych informacji na temat możliwości posiadania potomstwa oraz zachowania płodności u pacjentów onkologicznych w ramach konsultacji udzielają dr Milena Lachowicz oraz mgr inż. Katarzyna Barańska pod numerem telefonu +48 793 555 238 we wtorki i czwartki w godzinach 17:00 - 19:00. Z porad mogą korzystać zarówno pacjenci jak i personel medyczny.

W imieniu firmy ConvaTec zapraszamy na webinar dla pacjentów stomijnych poświęcony diecie.

Dieta stomika-jak schudnać, a jak przybrać na wadze

Spotkanie poprowadzi pani Diana Wolańska-Buzalska, dietetyk, specjalista
dieto-terapii nadwagi, otyłości i chorób niezakaźnych, absolwentka
Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku dietetyka; Członek
Polskiego Towarzystwa Dietetyki i Polskiego Towarzystwa
Diabetologicznego.

Temat webinaru: „Dieta stomika-jak schudnąć, a jak przybrać na
wadze”

Termin 25.02.2021 godzina 17:00

Link do rejestracji:
https://convatecstomiapl.clickmeeting.com/dieta-stomika-jak-schudnac-a-jak-przybrac-na-wadze/register?_ga=2.94144542.2020463768.1612970658-1252239592.1587457043
Podczas spotkania przewidujemy również sesję pytań i odpowiedzi.

Dotarła do nas bardzo smuta wiadomość o śmierci Jacka Gugulskiego, wieloletniego Prezesa Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową oraz Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Przez wiele lat zmagając się z chorobą był jednym z najbardziej aktywnych i oddanych Pacjentów pracujących dla dobra innych chorych i potrzebujących.

Był zawsze pełen energii, zapału oraz pomysłów na działanie i nowe rozwiązania. Cieszył się dużym szacunkiem oraz uznaniem wśród kolegów i koleżanek z wielu organizacji pacjentów z całego kraju, jak również wielu decydentów. W ostatnich kilku latach choroba uderzyła ze zdwojoną siłą i przeszkodziła w Jego planach. Odczuwamy wielką stratę i ból z powodu Jego odejścia. Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i wspomnieniach.

Rodzinie, najbliższym i przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zarząd Główny POL-ILKO

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w imieniu Medycznej Racji Stanu (think-tank założony wspólnie przez Instytut Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk, Polską Unię Onkologii, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce oraz Green Communication) zapraszamy na debatę ekspercko-systemową pt.: „Otwarci na Pacjenta. Otwarci dla Pacjenta”, która odbędzie się w dniu 4 lutego 2021 r. w godz. 12.00 – 14.15  w formie online.

Transmisja debaty będzie dostępna na żywo pod adresem
https://youtu.be/sxJAUHsk4DY

Wraz z Nowym Rokiem rusza nowy, międzynarodowy projekt World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP) pod nazwą „Support In Continence”. Dzięki współpracy kilkudziesięciu międzynarodowych i krajowych organizacji pozarządowych powstała nowoczesna platforma internetowa, służąca do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat inkontynencji. Platforma została przygotowana w 7 wersjach językowych (angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niderlandzkiej, niemieckiej, polskiej i włoskiej). Polska wersja platformy powstała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem "UroConti", organizacji działającej na rzecz poprawy jakości życia osób z problemami inkontynencji w Polsce. Promocji platformy służy film prezentujący projekt.

Więcej informacji:

Platforma: https://www.supportincontinence.org/pl/